Prawo jazdy - kuznicaszkola.pl

Charlie Chaplin w centrum Legionowa?

Napisane 01.01.2020 przez admin

Tagi:

Drewniana rzeźba stanęła na legionowskim rynku, przedstawia ona naszego lokalnego patrona Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku mija 40. rocznica śmierci aktora, ponadto mija już 40 lat od kiedy istnieje nasz ośrodek kultury. Charlie Chaplin jako patron prezentuje się muszę przyznać zjawiskowo, drewniany wizerunek komika został w całości sfinansowany przez MOK. O utworzenie pomnika od lat zabiegał dyrektor placówki Zenon Durka.

Pomnik jest przepiękny, wykonany z jednego dużego fragmentu drewna, cały czarny czyli utrzymany w stylistyce filmów, w których grał Charlie Chaplin. Takie miejsca zmieniają wizerunek naszego miasta, gdyż przyciągają turystów robiących sobie zdjęcia, a nam przybliżają historię znanych osób z dawnych lat. Pomnik patrona MOK to obok ławeczki Marii Konopnickiej oraz ławeczki zakochanych kolejna ciekawa inwestycja w promowanie naszego miasta. Chaplin to rzeźba wykonana przez naszego lokalnego artystę z Legionowa, Jerzego Kuźmińskiego. To znana postać artystycznym świecie, gdyż w Szczecinie znajdziemy wiele prac tegoż rzeźbiarza, który swoje prace prezentował nie tylko w kraju, ale i u naszych sąsiadów z Niemiec.

Ten pomysł przypadł mi osobiście do gustu i to bardzo. Przy Chaplinie gromadzą się rodziny z dziećmi robiące sobie zdjęcia. Sam pamiętam z czasów mojego dzieciństwa czarno-białe filmy z udziałem tego wielkiego aktora, który bawił niegdyś całe pokolenia. Oby takich inwestycji w naszym pięknym Legionowie było jak najwięcej!